Zaproszenie na Międzyszkolne Zawody Szachowe

Utworzono dnia 29.11.2018

Zapraszamy chętnych do udziału w II Międzyszkolnym Indywidualnym i Drużynowym konkursie szachowym o Puchar Wójta Gminy Olszanica, który odbędzie się 13 grudnia 2018r. w budynku WDK w Uhercach Mineralnych. Zgłoszenia prosimy kierować mailowo na gdziura@wp.pl, lub SMS-em na nr:  579 067 769

Regulamin turnieju:

1.    Miejsce gry: WDK w Uhercach Mineralnych

2.    Termin: 13.12.2018r.

3.    Organizator: ZSP Uherce Mineralne.

4.    Warunki uczestnictwa: W turnieju mogą wziąć udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów zaproszonych przez ZSP Uherce Mineralne.

5.    Cele turnieju:

• popularyzacja szachów;
  • integracja środowiska szachowego;
  • wyłonienie najlepszych szachistów i drużyny szkolnej;
  • podniesienie poziomu gry;
  • umożliwienie zdobycia V i IV kategorii szachowej

6.    System rozgrywek, tempo gry:

-        turniej indywidualny, zostanie rozegrany systemem szwajcarskim (lub kołowym), na dystansie 6 rund. Zostanie też obliczona klasyfikacja drużynowa, suma punktów z gry 4 najlepszych zawodników danej szkoły.

-        tempo gry – 30' na zawodnika

-        turniej zostanie rozegrany w następujących grupach:

- rocznik 2008 i młodsi

- rocznik 2005 - 2007

- rocznik 2004 i starsi

dopuszcza się łączenie grup w przypadku małej liczby osób.

7.    Informacje dodatkowe:

• o kolejności miejsc decyduje liczba punktów zdobytych przez zawodników;
  • w wypadku zdobycia równej liczby punktów o kolejności miejsc zdecydują następujące, kolejno stosowane, kryteria punktacji pomocniczej:
  • Buchholz średni
  • Buchholz
  • liczba zwycięstw
  • bezpośredni pojedynek
  • 2 partie błyskawiczne z tempem gry: 5 min
  • do obliczenia wyników drużynowych, będzie brane pod uwagę 4 najlepszych zawodników danej szkoły, biorących udział w klasyfikacji (punktacja pomocnicza klasyfikacji drużynowej: miejsce najlepszych zawodników drużyny)
  • warunkiem nadania kategorii, oprócz wypełniania normy rankingowej jest obowiązek rejestracji w Centralnym Rejestrze Szachowym. Zawodnicy, którzy nie są zarejestrowani w CR powinni wypełnić druk, który można pobrać ze strony: http://leskoszachy.pl/wp-content/uploads/2017/01/Zalacznik-5.pdf i podpisany (także przez rodzica lub opiekuna) przekazać sędziemu podczas turnieju. W przypadku, gdy rodzic będzie obecny w czasie turnieju, druk można będzie wypełnić na miejscu
  • w turnieju obowiązują aktualne przepisy FIDE i Kodeksu Szachowego
  • ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatorów
  • decyzja sędziego jest ostateczna i nie może być podważona
  • osoby niepełnoletnie w czasie turnieju przebywają pod opieką i na odpowiedzialność rodziców, opiekunów, nauczycieli (osób pełnoletnich)
  • za stan zdrowia, oraz zdolność do startu w turnieju oraz ubezpieczenie zawodników odpowiedzialny jest rodzic

8.    Sędzią turnieju będzie Grzegorz Dziura, sędzia kl. III (licencja 09300161)

9.    Zgłoszenia do turnieju:

Zgłoszenia przyjmowane są do 11.12.2018 na adres: gdziura@wp.pl, SMS-em na nr 579 067 769, lub poprzez formularz zgłoszenia na stronie turniejowej www.chessarbiter.com, lub bezpośrednio przed turniejem. Zgłoszenie powinno zawierać: Imię i Nazwisko, dokładną datę urodzenia, kategorię szachową, oraz nazwę szkoły, do której uczęszcza uczeń.

10.    Harmonogram turnieju:

Potwierdzenie udziału:

2018-12-13   8:00-8:25

Odprawa techniczna:

Runda:1

Runda:2

nie później niż o 09:30

Runda:3

nie później niż o 10:30

Runda:4

nie później niż o 11:30

Runda:5

nie później niż o 12:30

Runda:6

nie później niż o 13:30

Zakończenie turnieju:

do pół godziny od

zakończenia ostatniej partii

Podane godziny rozpoczęcia poszczególnych rund są godzinami orientacyjnymi. W przypadku wcześniejszego zakończenia wszystkich partii danej rundy, kolejna runda rozpocznie się odpowiednio wcześniej.

11.    Nagrody:

Zwycięzcy pierwszych trzech miejsc (w poszczególnych grupach) otrzymają puchary.

Fundatorem nagród jest Wójt Gminy Olszanica – K. Zapała.

12. Zawodnik (w przypadku osób niepełnoletnich rodzic lub prawny opiekun) z chwilą zgłoszenia swojego udziału do Turnieju, wyraża zgodę na:

• Przetwarzanie danych osobowych przez Administratora danych, którym jest Organizator oraz Współorganizator wydarzenia, do celów związanych z organizacją niniejszego turnieju, na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego, Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. (załącznik nr 1)
  • wykorzystanie przez Organizatora i Współorganizatora swojego wizerunku - zdjęcia oraz nagrania video wykonanego podczas Turnieju i przenosi na Organizatora oraz Współorganizatora w zakresie nieograniczonym czasowo i terytorialnie wszelkie prawa do korzystania i rozporządzania wizerunkiem, zdjęciem oraz nagraniem video.

13.   Prawo interpretacji przepisów gry należy do Sędziego Głównego, a Regulaminu do Organizatorów

ZAŁĄCZNIKI:

PlakatTurniejowy