Zajęcia przyrodnicze u przedszkolaków

Utworzono dnia 27.06.2018

Zajęcia przyrodnicze u przedszkolaków.

Projekt ekologiczny ”Przedszkolaki grają w zielone, trzymają przyrody stronę” realizowany w grupach przedszkolnych umożliwił realizację zajęć przyrodniczych z wykorzystaniem środków grantowych. Dzięki wyposażeniu kącika badawczego w zestawy doświadczalne do badania jakości gleby, dzieci porównywały jakość gleby w ogródku ziołowym, w pobliżu przedszkola, gleby piaszczystej, torfu i gliny. Poznały znaczenie jakości gleby na wzrost roślin, różne źródła jej zanieczyszczenia, dowiedziały się, jak im zapobiegać, obserwowały rozkład odpadów w glebie,poznały zwierzęta zamieszkujące środowisko glebowe.Z gliny wykonały prace plastyczne. Drugim  blokiem tematycznym związanym  z zajęciami badawczymi była woda:występowanie, znaczenie, właściwości, obieg wody w przyrodzie(symulator obiegu wody), zanieczyszczenia, sposoby oczyszczania(filtr wodny w butelce PET), badanie jakości wody(zestaw do analizy wody). Na zajęciach związanych z energią, dzieci poznałyenergię odnawialną, nieodnawialną, przykłady źródeł energii, skutki wykorzystywania obydwu rodzajów energii dla środowiska przyrodniczego i sposoby jej oszczędzania. Dużymzainteresowaniem cieszyły się wśród dziecimodele do skupianiaenergii słonecznej, zestawy fotowoltaiczne, zegary wodne, zabawki-solary. Poznając odnawialne źródła energiidzieci zwiedziły Zespół Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce a na wycieczce do Krosna widziały farmę wiatrową.Podczas zajęć wykorzystano równieższereg pomocy dydaktycznych zakupionych ze środków projektowych: mikroskop z kamerą, plansze, zestawy interaktywne, puzzle, karty, historyjki obrazkowe, eko-domina, gry planszowe, edukacyjne maty podłogowe.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.