18.06 Gminny Patriotyczny Konkurs Ortograficzny

Utworzono dnia 28.06.2018

To dobry sposób na okazanie patriotyzmu? Na pewno tak!

Aby upamiętnić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole 18 czerwca zorganizowano Gminny Patriotyczny Konkurs Ortograficzny dla uczniów kl. VII SP oraz II-III gimnazjum. Przygotowane zadania pozwoliły przypomnieć uczniom znane wiersze o tematyce ojczystej, zdobyć wiedzę nt. roli pieśni narodowych w historii odradzającej się Rzeczpospolitej, które towarzyszyły Polakom w chwilach euforii, jak i w niełatwych momentach. Uczestnicy wykazywali się znajomością zasad ortograficznych oraz wiedzą z zakresu interpunkcji oraz pisowni rz-ż, ó-u, ch-h, a-ę-om-em-on-en, ji-ii-i, „nie” z różnymi częściami mowy, wyrażeń przyimkowych oraz wielkiej i małej litery.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział 3 uczniów reprezentujących Zespół Szkół Publicznych w Olszanicy pod opieką Pani Renaty Jakiel, tj.: Tomasz Sroka, Adrian Gazdowicz i Kacper Skarbiński oraz uczniowie ZSP w Uhercach Mineralnych: Szymon Nieznański i Wojciech Konik z kl. 7 SP, Anita Piątkowska z kl. IIB oraz trzecioklasiści: Marcel Solon, Patrycja Pancerz i Katarzyna Markowicz.

Najwięcej punktów zdobył uczestnik ze Szkoły Podstawowej w Uhercach Mineralnych Wojciech Konik.

II miejsce zajął Marcel Solon.

Na III pozycji znalazła się Katarzyna Markowicz.

Wyróżnienie zdobył Tomasz Sroka.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzca dodatkowo nagrodę książkową.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!!!