10.11. Grupa A - Kto TY jesteś?

Utworzono dnia 03.12.2017

W naszym przedszkolu w dniu 10 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci  uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.
Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych oraz flagi.  Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane w odświętnych strojach. Panie przedstawiły krótką  historię Święta Niepodległości. Dzieci  utrwaliły   wiadomości na temat tego święta poprzez obejrzenie pokazu multimedialnego.  Przedszkolaki brały udział w programie artystycznym przygotowanym przez uczniów ze starszych klas. Nie zabrakło zabawy przy piosence „ Jestem Polką i Polakiem”.  Był również quiz wiedzy „Wycieczka po Polsce”, dzieci  utrwaliły także wiadomości na temat symboli narodowych, zabytków charakterystycznych dla wybranych miast, wydarzeń  historycznych naszej ojczyzny. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.  Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do Kraju Ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.
Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

E.D. i A.A.